Zobacz wszytkie serwisy JOE.pl
blogiblog4u.pl blogiblogasek.pl katalog stronwjo.pl avataryavatary.ork.pl czcionkiczcionki.joe.pl aliasydai.pl, ork.pl, j6.pl tapety tapety.joe.pl obrazkiobrazki na NK
Online: ---
zdrowie i choroby nieruchomości na mapie
Zapowiedzi książkowe na które warto zwrócić uwagę

Zapowiedzi książkowe

:: barddd ::

Zapowiedzi książkowe na które warto zwrócić uwagę

Jeśli jesteś głodny kolejnych porywających historii oraz wciągających książek które nie pozwolą Ci się od nich oderwać to dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy zapowiedzi książkowe na które czekamy w wielkim napięciu. Tytułów w tym roku które już wyszły jest sporo, drugie tyle czeka w kolejce na swoją premierę. Warto wybrać sobie z tej listy chociaż jedną książkę po którą sięgniecie po jej premierze. Sprawdź subiektywną listę i zobacz na co warto czekać w tym roku.

Paula McLain – Okrążyć słońce
Powieść opowiadająca o wielkie pasji i nieograniczonej wolności. Całość akcji dzieje się w 20 wieku a bohaterką jest trzyletnia Beryl Markham która wraz z rodziną przeprowadza się do Kenii pomiędzy dziką naturę oraz dzięki plemiona. Ma to być historia miłosna z niebanalnym tłem wydarzeń.

Anita Diamant – Dziewczyna z Bostonu
Autorka klasycznej już książki "Czerwony namiot" zapowiada kolejną książkę opowiadającą o życiu pełnym zakazów. Bohaterka powieści urodziła się w Bostonie w żydowskiej dzielnicy. Od początku jednak nie pasuje jej takie życie i usilnie stara się je zmienić. Czy uda jej się dopiąć swego?

Henrietta Hell – Uwaga, dochodzę! W 80 orgazmów dookoła świata
Książka bardzo oryginalna, pomysłowa i mocno kontrowersyjna. Autorka uwielbia seks jednak podczas stosunku nigdy nie może dojść. Postanawia wyruszyć w podróż dookoła świata by przespać się z wieloma mężczyznami i sprawdzić na własnej skórze czy któryś z nich będzie ją w stanie w pełni zadowolić. Myślę, że to ciekawa alternatywa książkowa. Warto czekać chociażby po to by dowiedzieć się czy autorką osiągnęła swój cel :)

Reinhard hardegen – Na stanowiska bojowe!
Książka historyczna przytaczająca wspomnienia dowódcy niemieckiego U-boota który jako jeden z pierwszych rozpoczął podwodny atak u wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Wszyscy historycy oraz miłośnicy historii drugiej wojny światowej powinni znaleźć w tej książce coś dla siebie.

Nils Thorsen – Lars von Trier. Zycie, filmy, fobie geniusza
Biografia niesamowitego duńskiego reżysera o wielu twarzach. Książka powstała po niemal roku spędzonym z bohaterem biografii oraz setkami rozmów z jego bliskimi. Dzięki temu powstała niebanalna biografia nietuzinkowego człowieka. Fanom muzyki polecamy szczególnie.

Radosław Kałużny, Mateusz Karoń – Radosław Kałużny. Powrót taty
Biografia wspaniałego piłkarza i niegdyś młodego talentu w kadrze Jerzego Engela czyli Radosława Kałużnego. Autobiografia napisana jest wprost i bez ceregieli.

Jerzy Ciszewski – Ojciec 44
Powieść sensacyjna z zapierającą dech w piersiach historią Jerzego Ciszewskiego. Postać barwna i walcząca w powstaniu warszawskim która musiała stawić czoła brutalnemu i bezlitosnemu obliczu wojny. Książka będzie miała swoją premierę 20 lipca 2016 roku.


John Howard Griffin – Czarny jak ja
Pozycja ważna i pouczająca. Jak mówi autor będzie to literatura faktu traktująca o rasizmie i problemów idących z nim w parze. Przemoc, uprzedzenia i niesprawiedliwość to najważniejsze motywy przewodnie tej książki które mają się przewijać od jej początku aż do samego końca.


Głosuj (0)
barddd 17:15:24 11/07/2016 [Powrót] Komentuj